Lütfen bekleyin..


Veysi DEMİR

“Sevgililer Günü” Ve “Şehadet Ayı”

14 Şubat 2018, 10:22 - Okunma: 2259

Şubat ayı derken aklımıza “Şehidler ayı” olmasının yanı sıra post modern darbe 28 Şubat 1997 darbesi, yaşanan ve halen etkileri devam eden zulümler geliyor. Lakin basındaki reklamlara, kurumlardan gelen maillere ve topluma baktığımızda bu iki konudan çok maalesef benliğini kaybetmiş, manevi olarak köleleşmiş ve kültür emperyalizminin esiri olmuş, azımsanmayacak bir kitle ile karşı karşıya olduğumuz göreceğiz. 

Şimdi samimi olarak bakalım: Şubat ayı derken toplum olarak gündemimizde hangi konu var? Etrafımıza baktığımızda insanlarımızın, gençlerimizin ve esnafımızın gündeminde (Afrin operasyonu ve güncel meseleler dışında) yukarıda yazdığım iki konu mu var? Yoksa uyduruk 14 Şubat sözde “Sevgililer Günü”mü var?

Kendimizden ve ailemizden başlayarak; gençlerimize sahip çıkalım. Gündemlerinin yüce İslam dini ve onun gösterdiği hayat yolu olması gerektiğini benliklerine nakşetmeliyiz. Böyle yaptığımızda İslam’ın nuru ile olaylara baktıklarında emperyalistlerin oyunları onlara tesir etmeyecektir. O zaman hem dinimizi, hem tarihimiz, hem şehidlerimiz hem de tarihimizde yaşanan mezalimler onların vazgeçilmez gündemi olacaktır.

Aksi takdirde emperyalistler, üç yüzyıldır uyguladıkları ifsad ve yozlaştırma projeleri ile ümmeti ve nesillerimizi İslam’dan uzaklaştırmaya devam edecekler. Silah ve işgal yoluyla yaptıramadıklarını, kültür emperyalizmini kullanarak gerçekleştiriyorlar. Yılbaşı, moda, sevgililer günü vb. tuzaklarla bizleri İslam’dan uzaklaştırıp, dinimizce haram sayılan sözde kutlama ve çirkeflikler bataklığına müptela ediyorlar. Gençlerimize dini bilinç ve şuur vermediğimiz için emperyalistlerin ümmetin evladlarını yozlaştırma planlarına maalesef gönüllü katılım sağlıyorlar. Unutmayalım ki; Bir toplumu ayakta tutan temel dinamikler inanç ve ahlaktan oluşan maneviyattır. Bunlar ALLAH korusun yıkılırsa tüm değerlerimizi kaybederiz.

Nesillerimize sahip çıkarak, İslami bir şuur verdiğimizde tabi ki örnek ve önderleri Peygamberler, sahabeler, şehidler ve salih insanlar olacaktır. Emperyalistlerin gençlerimize sunduğu “rol modeller” değil, İslam’ın gösterdiklerine benzemeye ve onlar gibi olmaya çalışacaklardır.

Pak olan aziz dinimiz İslam ve İslam uğruna mücadele veren İslam önderlerimizi öğrenmemiz ve nesillerimize öğretmeliyiz. Dinimiz ve tarihimiz önümüzdeyken uydurma sistem ve modellere ihtiyacımız yoktur.

Gençlerimiz İslam’a ve İslam tarihine baktıklarında; Tarih boyunca ilay-ı kelimetullah uğruna can veren nice dava önderleri, alimlerin şehadet kervanına katılarak Peygamberlerin bile gıpta ettiği yüce makamlara yükseldiklerini göreceklerdir. Sonsuz güç ve kudret sahibi Rabbimiz Al’i İmran: 169-170 Ayetlerinde, İslam uğruna mücadele ederken öldürülenlerin aslında diri olduğunu ve kendi katında nimete erdirildiklerini buyurmaktadır.

Cihad ve şehadet emrine uyan yüzlerce alim ve dava liderinin Şubat ayında şehid olduğu için bu ay şehadet, şan ve şeref ayı olarak adlandırıldı.  Bu ayda zulüm, baskı ve dayatmalara boyun eğmeyerek Müslümanların izzet ve şereflerini korumaya çalışan Müslümanlar, zalimlerin gaddar ve hain mermilerine daima hedef olmuşlardır. Asrımızda da nice dava önderleri, alimleri şehadet kervanına katılmışlardır. Rabbimiz, Din-i Mubin uğruna mücadele ederken şehid edilen İslam davasının aziz şehidlerinin şehadetlerini mübarek eylesin. Bizleri de aziz şehidlerin şefaatlerinden mahrum bırakmasın.

Sonuç itibariyle; İmtihan için geldiğimiz dünyada; gençlerimizi İslam yolunda istikamet üzere yetiştirip oyunlara düşmekten kurtaralım. Dinlerini ve geçmişlerini bilmeyen milletlerin ve nesillerin geleceğe güvenle bakamayacağını öğretelim. İslam nuru ile dünyayı okumalarını sağladığımızda; şer odaklarının tüm oyunlarının boşa gideceğini ve gençlerimizin İslam’a hizmet yolunda yarışacağını göreceğiz inşallah.

 Selam ve dua ile…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
169 gün önce
183 gün önce
239 gün önce
295 gün önce
331 gün önce
350 gün önce
392 gün önce
407 gün önce
687 gün önce
992 gün önce
1016 gün önce
1045 gün önce
1229 gün önce
1358 gün önce
1380 gün önce
1505 gün önce
1571 gün önce
1597 gün önce
1628 gün önce
1771 gün önce
1807 gün önce
1912 gün önce
1935 gün önce
2165 gün önce
2235 gün önce
2356 gün önce
2514 gün önce
2517 gün önce
2573 gün önce
2591 gün önce
2594 gün önce
2615 gün önce
2649 gün önce
2704 gün önce
2713 gün önce
2786 gün önce
2905 gün önce
2880 gün önce

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=