Lütfen bekleyin..


Veysi DEMİR

Ümmetin Vahim Hali!

21 Aralık 2016, 14:22 - Okunma: 2812

Ümmet olarak içinde bulunduğumuz vaziyete ve sıkıntılara baktığımızda içimiz kan ağlıyor ve yüreğimiz dağlanan vahim bir kısır döngü içinde olduğumuzu görüyoruz.

İslam coğrafyasının her tarafı kan revan ve zulüm altında inliyor. En kötüsü de Müslümanlar arasına yüzyıl önce konulan derin ayrılık ve fitneler bugün tam anlamıyla kendini gösteriyor. Ve maalesef ümmetin evladları düşmanlarını bırakıp, birbirleri ile uğraşıyor ve savaşıyorlar. Ve bunu da çok iyi bir iş yapıyorlar gibi Müslüman kanı dökmeyi onurlu bir icraat yapıyor gibi sevinç ve iftiharla sunuyorlar.

Batılı emperyalistler son üç yüzyıldır ektikleri fitne planlarının semeresini ve Müslümanların fitne ve ifsad bataklığına saplanmalarını büyük bir keyif ve zevkle izliyorlar.

Müslümanlar ALLAH’ın ve Peygamberinin uyarı ve emirlerini hiç dikkate almadan, batılı emperyalistlerle savaşan öncülerini unutarak düşmanlarının askeri olmuşlarda bunun farkına bile varmak istemiyorlar.

Emperyalizmin duayeni İngilizler ve onları taklit eden diğer emperyalist devlet ve odaklar Müslümanları İslam’dan, İslam’ı anlamaktan ve yaşamaktan uzaklaştırarak nesilleri kendilerine “kurşun asker” yaptılar ve Müslümanlar bugün düşmanları olan emperyalistleri dost, kardeşlerini düşman görerek savaşıyorlar ve utanmadan sıkılmadan da bunun adına “cihad” diyorlar.

Irkçılık, mezhepçilik, bölgecilik, devletçilik ve diğer “ci, cu”lar için savaşanlara müjde verelim! Hepiniz ellerinizdeki Müslüman kanıyla cehennem çukurlarına yuvarlanacaksınız. 

Ne mezhepçilik yapan Sünni Şia’ya mensup birini öldürmekle “cihad” yapıyor olmaz, ne de Şia’ya mensup biri Sünni öldürerek “cihad” yapmış olmaz.

Müslümanlar ayet ve hadislerdeki emir ve uyarıları unutarak, kimisi ABD ve avanesini, kimisi Rusya ve Çin’i yanına alıp Müslüman kanı döküyor. Hepiniz toptan cehenneme yuvarlanacaksınız da bunun farkında bile değilsiniz. “Bu kadar cehalet ancak okumuşlarda olur” diye boşuna dememişler.

Arakan’da, Halep’te ve dünyanın her tarafında Müslüman kanı akıyor. Müslümanlar eziliyor, tahkir ediliyor, namusları çiğneniyor ama Müslümanların o kadar gözü kinle dolmuş ki, birbirlerini suçlayıp asıl düşmanı görmüyorlar.

Halep’te binlerce sivil, kadın ve çocuk ateş altında, soğuk ve açlıktan helak oluyor ama kimin umurunda? Herkes kendini haklı çıkarma argümanları peşinde. Siviller ölüyor siviller! Kimin haklı olmasının ne önemi var?

İttihad ve Terakki’nin, “Önce parti sonra vatan” söylemini taklit ederek ve katlayarak devam ettiriyorsunuz. Kendi ırki, mezhebi, örgüt, devlet ve sözde cemaat çıkarlarınızı, ümmetin maslahatının ve geleceğinin önüne koyarak nereye varmak istiyorsunuz?

Birbirinizle çekişip ayrılmayın (Enfal: 46) ayeti ve onlarca benzer ayeti ve veda hutbesindeki uyarıyı neden görmüyorsunuz da Haçlı ordusu, Moğol istilasına rahmet okutacak zulümler işliyorsunuz? Eğer Ümmet yok olursa; ne Şii kalır ne Sünni.

Batılı ve Doğulu emperyalistlerin Müslüman kanı dökmekten ve kendi çıkarlarından başka plan ve amaçları olmadığını ne zaman anlayacaksınız?

Günlerdir Halep ve Arakan için ağlarken, en çok yüreklerimizi yakan durumun Müslümanların düşmanlarla bir olup kendi öz kardeşlerini öldürmek için zevkle savaşa sarılmaları gerçeğidir.

Değerli dostlar!

Gerçekten Ümmet olarak çok zor ve çetin ve sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Hepimizin aklını başına alıp Müslüman kanı dökmekten zevk alan kesimlerden uzak olmamız ve onları engellememiz gerekir. 

Bize düşen; sözde değil özde İslam’a sarılarak, İslam kardeşliğini tesis etmektir. Tüm “ci, cu”ları ayaklarımızın altına alarak İslam bayrağını yüceltmek için mücadele etmeliyiz. O zaman Rabbimiz bizlere rahmet ederek, bizleri toparlayacak ve Ümmetin birliğini sağlayacak yeni “Selahaddin”ler çıkaracaktır inşallah.

Müslümanların birbirlerini boğazlamaktan vazgeçtiği ve kardeş olduğu günleri görmek dileğiyle…Wesselam…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
72 gün önce
477 gün önce
611 gün önce
625 gün önce
681 gün önce
737 gün önce
772 gün önce
791 gün önce
833 gün önce
848 gün önce
1128 gün önce
1261 gün önce
1434 gün önce
1457 gün önce
1486 gün önce
1670 gün önce
1800 gün önce
1821 gün önce
1946 gün önce
2013 gün önce
2039 gün önce
2070 gün önce
2212 gün önce
2249 gün önce
2354 gün önce
2377 gün önce
2607 gün önce
2797 gün önce
2955 gün önce
2958 gün önce
3014 gün önce
3032 gün önce
3035 gün önce
3056 gün önce
3090 gün önce
3145 gün önce
3154 gün önce
3227 gün önce
3346 gün önce
3321 gün önce

RSS
© 2024 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=