Lütfen bekleyin..


Veysi DEMİR

ALLAH bizi bu kurtarıcılardan kurtarsın!

05 Ağustos 2020, 11:13 - Okunma: 2698

Olduk olası birileri kendilerini toplumun veya bir kesimin sözcüsü olarak gösterir, onlar adına mücadele ettiğini söyler ve kendilerini “kurtarıcı” olarak gösterir. Lakin yaptıklarına baktığımızda uğruna mücadele ettiklerini söyledikleri kesimlere en çok zararı o düzenbaz kurtarıcıların verdiğini görürüz. Bunun sayısız örneklerini tecrübe ettik ve etmeye devam ediyoruz. Toplum olarak bunu görmemize rağmen yapılan algı operasyonlarıyla bunlar hâlen kurtarıcı ve sözcü olarak görülmeye devam ediliyor.

Alın size işçi hakları, demokrasi, halk, özgürlük, kadın hakları, Kürtler, Aleviler vs. hangi kesim ve sosyal sınıfı ele alırsak alalım; onları kurtarmak ve onun hakkını savunuyorum adı altında ortaya çıkanlar, o kesime en büyük zararı veren ve sömüren aktörler olarak sürekli karşımıza çıkıyor. Siyasi partiler, STK’lar, meslek örgütleri ve dernekler hangisini ele alırsak alalım durum budur.

Kürtler adına ortaya çıkan sözde parti ve örgütler 40 yıldan fazladır binlerce Kürd’ü katletmedi mi? Mahalle ve şehirlerine “çukurlar” kazarak binlerce Kürd gencini ölüme terk etmedi mi? Yüzbinlerce Kürd aileyi kendi memleketinde muhacir durumuna düşürmedi mi? Yaptıkları zulüm ve katliamlar ciltler dolusu kitaplara sığmaz.

İçinde “Halk”, “Demokrasi”, “Özgürlük” gibi kelimeler olan siyasi parti ve örgütlü yapıların halkı hiç dikkate aldıklarını ve halkın değerlerine değer verdiklerini gördünüz mü? Sürekli olarak halka zarar verecek eylemlerde bulundular ve zararlı fikir ve düşünceleri sahiplendiler. Bunların tarihi de zulüm tarihidir.

Egemen emperyal güçler, bu taktiklerle her kesime hâkim olmaya ve onları kendi kontrollerinde tutmayı hedefliyorlar. Kendi planları dışında olan örgütlü yapılara karşı da kendi güdümlerinde yapay yapılar kurarak önlerini kesmeye çalışıyorlar. Bu anlamda dindar insanları koruyorum haklarını savunuyorum diye ortaya FETÖ benzeri besleme örgütler kurdurularak dindar halkı asıl hedeften uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Maalesef bu konuda da başarılı oluyorlar. Böylece dindar halkımız kimin Hak davayı sahiplendiği? Kimin emperyal projelerin piyonu olduğunu göremiyor. Algı operasyonları ve basının gücü ile kitleler yanlış mecralara yönlendiriliyor.

Şunu unutmayalım ki, kim kışkırtıcı bir şekilde toplumun ayarlarıyla oynama pahasına bir şeyi savunuyor rolüne bürünüyorsa bilelim ki; o kişi ve kesimler etki ajanları ve emperyal projelerde rol alan piyonlardır.

Yüzyıldan fazladır oluşturulmaya çalışılan “yeni toplum” ve “yeni inanç sistemi” birçok noktada ve bölgede başarılı olamayınca içimize sızan ve bizden görünen kesimler eliyle şeytanın sağdan yaklaşması şeklinde yapmaya çalıştılar. İşte FETÖ vb. yapılarla; hoşgörü, diyalog masallarıyla “İslam’ı Protestanlaştırma” projesini uyguladılar. Geçte olsa ALLAH’ın yardımıyla insanlarımız ve yöneticilerimiz bu oyunu gördüler.

Uyguladıkları projede Kürdleri asimile edemeyip; din, namus ve gelenek-görenekler gibi değerlerden uzaklaştıramayınca PKK gibi örgütler eliyle “özgürlük” ve “halkçılık” perdesi altında bu projeyi uygulamaya koydular ve maalesef başardılar.

Aynı şekilde aile kurumunu yozlaştırmak ve zayıflatmak için ellerinden geleni yaptılar. Dinine bağlı toplumumuzda, “özgürlük, kadın hakları, kadına şiddet” vs. diyerek aile kurumunu dinamitlemeye çalıştılar. Bu amaçla ateist ve feminist dernekleri sürekli fonlayarak önlerini açtılar. İstedikleri başarıyı elde edemeyince bu defa dindar görünümlü, başı örtülü, lakin zihinleri kirli kesimleri kullanarak halka ve Müslüman kadınlarımıza rol model olarak gösterildiler. Bunlar İslam’ın emirleri hiçe sayarak, batının kokuşmuş fikirlerine inanmış süslü ve boyalı “Süslüman” tipler olarak, aile yapımızı yıkmak ve kadınlarımızı İslam’ın gösterdiği yoldan çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar ve kendilerini utanmadan da kurtarıcı olarak gösteriyorlar. Başı kapalı veya sakallı olunca yaptığınız melanet fikir ve fiiller meşru olmuyor. İslam’ın emir ve prensiplerini tanımayan bu kesimler bu yüzyılda ümmetin başına gelmiş en büyük musibettir. Bu zihniyet ile sonuna kadar mücadele edilmelidir.

Sonuç itibariyle, bizler oynanan oyunların, kurulan kumpasların farkına vararak, kimlerin hangi amaca hizmet ettiğine dikkat edelim. İslam’ın ferasetiyle olayları ve projeleri irdeleyelim. Her gördüğümüz sakallıyı dedemiz, her örtülüyü bacımız olarak görmeyelim. Söyledikleri ve yaptıklarıyla kime hizmet ettiklerine ve kimlerle beraber olduklarına dikkat ettiğimiz de, ne olduklarını anlarız.

 ALLAH bizi emperyalizm projelerinin kuklası olan bu kurtarıcılardan kurtarsın. Wesselam…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
272 gün önce
405 gün önce
419 gün önce
475 gün önce
531 gün önce
567 gün önce
586 gün önce
628 gün önce
643 gün önce
923 gün önce
1056 gün önce
1228 gün önce
1252 gün önce
1281 gün önce
1465 gün önce
1594 gün önce
1616 gün önce
1741 gün önce
1808 gün önce
1834 gün önce
1864 gün önce
2007 gün önce
2043 gün önce
2148 gün önce
2171 gün önce
2401 gün önce
2471 gün önce
2592 gün önce
2750 gün önce
2753 gün önce
2809 gün önce
2827 gün önce
2830 gün önce
2851 gün önce
2885 gün önce
2940 gün önce
2949 gün önce
3022 gün önce
3141 gün önce
3116 gün önce

RSS
© 2023 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=