Lütfen bekleyin..


Veysi DEMİR

Yeni propaganda: “memleketin sahibi yok”

28 Kasım 2017, 18:55 - Okunma: 1665

Son zamanlarda dikkat edilirse çukur ve barikat siyasetinden sonra yerlerde sürünen parti ve ideolojileri sahipleri; topluma söyleyecek sözleri, yapacak bir projesi olmadığından, şimdi ne yapsak, halka ne söylesek te kendimize yeniden çeksek demenin derdine düştüklerini görüyoruz.

Evet, halka tepeden bakan ve halka zarar, gözyaşı ve zulümden başka bir şey vermeyenler şimdi yeni propaganda taktiklerine başvurmaya başladılar.

Son zamanlarda dikkat edilirse kendi parti ve sefil ideolojileri adına bir şey ifade edemediklerinden, toplumun sorunlarını istismar etme yoluna başvuruyorlar. Belediyenin yaptığı alt yapı ve Vizyon 3. Etap çalışmasının uzamasını fırsat bilerek, bunun kara propagandasını yapmaya çalışıyorlar. O kesimi destekleyen hangi esnaf ve şahıs ağzını açsa dikkat edin, aynı ifadeleri tek tornadan çıkmış gibi saymaya başlıyorlar: “memleketin sahibi yok, sahibimiz olsaydı böyle olmazdık? Halkı soran yok!”  gibi propagandalara başvuruyorlar. Sanki 17 yıldır yerel yönetimleri kendileri yönetmemiş gibi… Siz 17 yılda hangi hizmeti yaptınız da şimdi konuşuyorsunuz? Kim konuşursa konuşma hakkı var, lakin sizin konuşma hakkınız yok…

Halk olarak hepimiz altyapı çalışmalarının uzamasından ve belediyenin bazı noktalarda ne yaptığını bilmeyen bir tavır takınmasından muzdaribiz. Lakin Vizyon Proje 3. Etap başlamadan önce basın ve kamuoyu, “ne zaman başlayacak? Neden başlamıyor?”diye tavır sergilemedi mi? Vizyon 3. Etap kısa sürede bitmeyeceğini hepimiz biliyorduk. Birde Gülistan Caddesi esnafı ve esnaf odası yapılsın diye açıklama yapmadı mı? Şimdi uzayınca haliyle şikayet ediyorlar. İyi de kardeşim siz yapılmasını istediniz. Belediye ve yüklenici firmanın ağır davranmasını eleştirelim ama birazda kendimize bakalım. 

Geçenlerde konuştuğum bir esnaf yukarıda yazılan şikayetleri yapınca, esnafın bunu istediğini hatırlattığımda; kabul etti ve “bize bir ayda bitirileceği söylendi” dedi. İşin propagandasını yapan esnaf ve esnaf odası yetkililerinin ortada görünmediğini de ifade etti.

Gülistan Caddesi başındaki MEM parkının planda yokken 1106. Sokak esnafı ve bazı mülk sahiplerinin belediyeye giderek, park kodunun düşürülmesini istedi ve belediye yönetimi de kabul etti. Oysa bu parkın ihalesi eski yönetim zamanında yapılmış ve bir yıl önce halka açılmıştı. Şimdi yeniden bozulmasının haklı ne gerekçesi olabilir. Olay sadece bazı esnaf ve mülk sahiplerinin yararınadır. Kodu düşürmesi gerekiyorsa geçen yıl yapılsaydı. Yollarımız ve parklarımız yaz-boz tahtası olmasın artık.

Propaganda yapan malum zihniyet yanlıları eleştirmedik ve istismar etmedik konu bırakmıyorlar. Geçenlerde konuştuğumuz bir başkası iğneden ipliğe yerel, merkezi hükümet ve toplumu eleştirme becerisini gösterdi. Anlattığı meselelerin eski yönetim zamanında daha fazla olduğunu örneklerle anlatmama rağmen, aynı şekilde konuşmaya devam etti. Esnafın ve halkın sorunlarıyla kimse ilgilenmiyor deyince, “İşte HÜDA PAR devamlı esnafı ziyaretedip sorunlarını soruyor ve yetkililere iletiyor” dediğimde konuşacak bir şey bulamadı. Ancak “sayılmaz” der gibi bir tavır takındı. Öyle ya onlara göre halkın temsilcisi ve sahibi onlardır. Onların dışında kim olursa olsun en iyi hizmeti yapsalar bile; onlar için bir değer ifade etmez. Bizler içinde bu sefil zihniyet sahipleri bir değer ifade etmiyor. Halka düşmanlık ve zulümden başka bir şey vermediler vermeyecekler.

Aynı propagandaları toplu taşıma araçlarında sinsi bir şekilde sürekli yapıyorlar. Bu propagandaya zemin verilmek istenmiyorsa vizyon ve altyapı çalışmaları bir an önce bitirilmelidir. Ayrıca bu propaganda sahiplerine anında cevap verecek, “sizi de gördük” diyecek bilinçli ve cesur yüreklere ihtiyaç vardır.  

Selam ve dua ile…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
106 gün önce
290 gün önce
420 gün önce
442 gün önce
566 gün önce
659 gün önce
690 gün önce
974 gün önce
997 gün önce
1227 gün önce
1296 gün önce
1417 gün önce
1576 gün önce
1578 gün önce
1634 gün önce
1652 gün önce
1655 gün önce
1676 gün önce
1710 gün önce
1766 gün önce
1775 gün önce
1847 gün önce
1966 gün önce
1941 gün önce

RSS
© 2020 - Batman Basın
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=